Володимир Осипов – Котовськ та доля слов`янофіла

27 мая 2016, 00:36

Володимир Осипов Котовськ фотоОсь вже чверть століття найстаріший в Росії православно-патріотичний Союз «Християнське відродження» пише статті, декларації і книги, організовує Хресні ходи, монархістські стояння, з'їзди, конференції і зльоти, на які збираються царисти з усіх країн світу. Православні монархісти і слов'янофіли переконані в тому, що Росія стане на шлях духовного відродження, якщо відбудеться воцаріння Династії Романових.

Цю шановану в усьому світі організацію очолює патріарх православно-монархічного руху Володимир Осипов, людина непростої життєвої долі і багатьох талантів – відомий письменник, публіцист, історик, громадський діяч і політик.

Володимир Осипов: Дитячі роки і юність

У серпні 1938 року в родині шкільних учителів Осипових, які проживали у Сланцях Ленінградської області, народився син. Але своє шестиріччя Володя зустрічав у місті Пугачов Саратовської області, де родина Осипових перебувала в евакуації. Тут же, відбулося православне хрещення Володі в одному з місцевих храмів.

По закінченню школи Володимир успішно склав іспити і вступив на істфак МДУ ім. Ломоносова. Проте, здобути вищу освіту тут Володимиру не вдалося. Цьому завадило доленосне знайомство з політично неблагонадійним студентом Анатолієм Івановим, якого невдовзі заарештував КДБ. Публічна підтримка Іванова коштувала Володимиру «корочки» іменитого вузу. Але стати істориком Володимиру все ж вдалося – він заочно закінчив істфак педагогічного факультету. Після інституту став працювати вчителем історії в місцевій школі і завідуючим сільським клубом.

Волелюбна душа Володимира привела його до пам'ятника Маяковського, де проходили літературні читання. За участь у них Володимира у якості попередження було затримано на 5 діб. Але пізніше отримав серйозний термін на 7 років таборів за антирадянську пропаганду і хибні звинувачення в закликах вбити Хрущова.

Вражає те, що система, намагаючись перевиховати інакомислячого історика зі школи, сама того не підозрюючи, штовхнула його на шлях монархізму і націоналізму. Адже саме під час перебування першого терміну Володимир Осипов познайомився зі слов'янофілами-підпільниками і повірив у їхні ідеї відродження монархії.

Дорослішання

Після звільнення колишній політичний «зек» в Москві вже жити не міг, місцем його проживання стало місто Олександров у Володимирській області, де Осіпов став працювати пожежником. Стійкий і переконаний адепт націоналізму і монархізму почав публікувати свої статті в іноземних ЗМІ. У цьому ж місті відбулася знакова зустріч з Олександром Солженіциним. Тут же, за зв'язок з іноземними емігрантськими колами та публікації в іноземних монархічних журналах Володимир Миколайович отримав свій другий строк – 8 років суворого режиму, але провини на суді так і не визнав. У цей час єдиним великим моральним досягненням для Осипова стало прийняття його в PEN-клуб – цього домоглися його іноземні друзі-емігранти.

Після другого терміну новим місцем проживання стало місто Тарус в Калузькій області, де Осипову довелося працювати експедитором і економістом відділу постачання.

Зрілі роки

Лише з розпадом СРСР Осипова був реабілітовано. Але і в новій владі Росії до Володимира Миколайовича є претензії за його інакодумці погляди. Не так давно, коли Осипову виповнилося 75 років, йому загрожував судовий розгляд за екстремістські погляди, які владні русофоби розгледіли в його книзі «Корінь нації. Нотатки русофіла».

Джерело: novosti.net.ua

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.