Рятуємо старих друзів – ремонт книг

28 ноября 2016, 02:07

Зараз чомусь менше цінується друкована книга. Її тихенько відсувають все більш модифіковані гаджети, з скачаними в них електронними книгами. А хочеться взяти її в руки, відчути запах старого паперу, тяжкість томика, гладкість і тиснення палітурки, доторкнутися до шурхотить, трохи пожовклих сторінок, перегортаючи які можна відправитися в будь-яку подорож, незалежно, по морю чи воно здійснюється або з людської душі.

Наші старі, добрі друзі, з дитинства дарували нам різні історії, на жаль, рано чи пізно приходять в непридатність. Завжди це викликає жаль і показує нашу безпорадність.

Чи можна врятувати ці джерела знань? Як же правильно їх відремонтувати?

Збирайте книжки, привчайте дітей дбайливо до них ставитися. Це найдавніший вид зберігання і передачі інформації, який встиг до нас дійти.

А адже насправді ремонт книг досить простий та його може освоїти кожен, у кого виникне таке бажання і вистачить терпіння.
Як надавати першу допомогу маленьким крихким паперовим істотам

Якщо ви тільки що придбали книжку, вона ще пахне фарбою, а ви вже примудрилися її намочити, то відразу приступайте до порятунку «фоліанта». Потрібно покласти між кожною сторінкою фільтрувальний папір, або присипати сторінки крохмалем, тальком або звичайним крейдою. Закрити і поставити під гніт. Якщо, не дай бог, деякі листочки злиплися і вручну роз'єднати їх не вдається — потримаєте їх над парою і все буде в порядку. Після того, як папір або порошок вбере в себе всю книжкову вологу, книгу кладуть палітуркою вниз і досушують вже у формі своєрідного віяла.

Коли листочки деформуються і мнуться, їх перекладають найчистішими білосніжними аркушами, а потім пропрасовують не дуже гарячою праскою.

Якщо сторінка розірвалася, тоді варто взяти тонкий шматок цигаркового паперу або кальку і, промазав клеєм ПВА краю розриву, акуратно приклеїти папір точно по лінії розриву. Дати підсохнути, а потім зрізати зайві частини.

Для малечі можна увімкнути цікаві онлайн розваги, щоб їм було чим зайнятися біля вас!

Трапляється, що на книжках з'являється цвіль. В цьому випадку, тільки з'явилися плями слід обережно промити 2% розчином антисептика формаліну. Дати йому випаруватися, а потім обробити це місце розчином перекису водню, щоб воно знебарвилася.

Іржа, що з'явилася на сторінках або обкладинці, виводиться дуже погано. Важливо вчасно виявити пляму і не дати йому застаріти. Обробити іржавий слід можна лимонною кислотою або щавлевої, акуратно, промивши його водою і стежачи, щоб розчин не потрапив на текст.

Плями жиру — досить часте явище в книжках. Їх або посипають зубним порошком, а потім прокладають чистими аркушами і пропрасовують, або пропрасовують таким же способом відразу.

Рятуємо старих друзів - ремонт книгЧорнило, туш завжди залишають свій слід на книжці, як не старайся. Якщо пляма свіже, то допоможе лимонний сік, перекис водню. Місце обробки обов'язково промивають водою.

Мухи. Плями від цих маленьких комах можна прибрати оцтом на спирту. Змочити брудне місце, промити і покласти під промокальний папір.

Шкідники, які намагаються пригоститися папером або звити затишне «гніздечко» у вашому палітурці, можуть отримати гідну відсіч всіма способами боротьби з комахами на дому.

А от щоб врятувати кольорову ілюстрацію, слід запам'ятати який колір яким засобом можна врятувати: чорна фарба і помаранчева — ацетон, ефір; коричнева і червона — бензол; синя — ефір, бензин; фіолетова — бензин і бензол; зелена — бензин.

Ремонт книг в шкіряній палітурці, покритому брудом, полягає в тому, що його миють за допомогою м'якої губки і розведеного в теплій кип'яченій воді дитячого мила. Потім акуратно, вологою губкою змивають залишки мильного розчину і висушують книжку при кімнатній температурі, розкривши її обкладинку. Коли шкіра добре просохне, її слід протерти розчином молочнокислого калію і заново висушити.

Тоненькі малышовые брошури і книжки не в твердій палітурці можна полагодити за допомогою банального скотча і ножиць. А якщо книжка сильно пошкоджена і не зовсім вже й тонка, то, озброївшись паперовим фланцем або калькою, тонкого цигаркового папером, вузьким бинтом і клеєм ПВА, можна постаратися перебрати навіть сам палітурка, створивши його згодом самостійно, а іноді і прошивши подекуди.

Як правильно зберігати свої фоліанти

Щоб книжка стояла рівно і не завалювалася на одну сторону своєї обкладинки, її слід підпирати з обох сторін або такими ж товстими книжками, або підставками з коротеньких дощок. А щоб дошки не ковзали по полірованої книжковій полиці, можна її зовнішню сторону обклеїти тонкої гумою, ізолентою або лейкопластиром.

Якщо не хочете, щоб книжки на полиці зісковзували при кожному витягуванні вами якогось примірника, тоді приклейте до верхнього або до нижньої книжковій полиці одну або дві тоненькі смужки поролону.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.