Перебирач картоплі — сортувальник

25 февраля 2017, 02:52

перебирач картопліПеребирач картоплі прискорить роботу

Тим, кому хоча б раз в житті доводилось перебирати картоплю, добре знають наскільки це тяжка та кропітка робота. Навіть в масштабах присадибної ділянки вона займає досить багато часу, не кажучи вже про роботу у промислових об’ємах. Саме тому без механізації тут ніяк не обійтись.

Для виконання цієї задачі використовується спеціальна машина, яка так і називається – перебирач картоплі-сортувальник, який дедалі ширше використовується в господарствах нашої країни. Завдяки його використанню повільний процес перебирання стає набагато швидшим, адже тут достатньо насипати в агрегат певний об’єм картоплі, і машина сама розсортує коренеплоди, в залежності від їх розміру. При цьому дрібна картопля попадає в один вихідний отвір, середня в інший, а велика виходить з протилежного кінця робочого барабану.

Принцип дії сортувальника картоплі

Робочий барабан є основним елементом картоплеперебирача, та являє собою два спарені решітчасті циліндри, які обертаються на одній вісі. Ці циліндри виконують роль рухомого сита, яке має отвори різного діаметру. Саме завдяки цим отворам вдається так швидко і якісно перебирати овочі.

Для початку роботи потрібно ввімкнути електродвигун, який почне крутити решета. При цьому в бункер засипається картопля, яка починає спускатися по похилому жолобу в рухомі решета. Дрібні овочі відразу почне провалюватися в малі отвори. Які розташовані відразу після бункеру, а коренеплоди більшого розміру починають рухатися далі. Середня картопля так само провалюється в отвори, але це відбувається уже безпосередньо перед виходом з барабану, адже саме там перебирач картоплі містить отвори відповідного розміру. Найбільша картопля виходить вже в самому кінці, та потравляє у свій бункер.

Особливості конструкції перебирача картоплі

Для виготовлення рухомого циліндру використовуються металеві кола з хрестовинами. Хрестовини грають роль своєрідних спиць, та збільшують жорсткість барабану. Самі ж кола переплітаються сталевими прутами. Уся конструкція скріплюється за допомогою електрозварювання.

Відстань між прутами для малої картоплі становить близько 30- 35 мм, а для середньої картоплі – 40-45 мм. Внутрішній діаметр циліндрів повинен бути не менш ніж 50 см. Саме розмір циліндра задає габарити всього агрегату.

Для підвищення ефективності пристосування, є сенс встановити сортувальник картоплі під невеликим уклоном в 12-14 градусів у бік вихідного отвору.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.