Особливості маркування будівельної арматури

01 февраля 2022, 11:43

Металопрокат є одним з найпоширеніших видів будівельних матеріалів. Стальна арматура широко використовується для будівництва залізобетонних конструкцій різноманітного призначення. Через те, що вимоги до кожного конкретного виробу із залізобетону можуть різнитися, матеріали, які будуть використані під час виконання робіт можуть бути з різними механічними показниками. Так для більш відповідальних частин будівлі, котрі будуть витримувати значні навантаження слід використовувати міцніші матеріали, ніж для звичайних ненапружених перекриттів.

Ця потреба вимагає сортування матеріалів за фізико-механічними характеристиками, завдяки чому їх можна використовувати з найбільшою економічною ефективністю.

Ці вимоги особливо стосуються металопрокату, котрий призначений для будівництва. Будівельна арматура розділяється на класи та маркується за допомогою нанесення кольорових позначок.

Призначення арматури

Арматурні прутки призначені в першу чергу для використання в якості укріплюючих елементів бетонних конструкцій. Застиглий бетон дуже міцний будівельний матеріал, який може витримати значні стискаючи навантаження. Проте він погано витримує навантаження, які будуть розтягувати або згинати конструкцію. Також він погано витримує навантаження на зсув. Без армувального посилення бетонні елементи досить швидко розкришуються та руйнуються.

Для запобігання цього у рідкий бетон додають металопрокат. Арматурні прутки роблять залізобетонні елементи здатними витримувати значні навантаження на згин, розтягнення та зсув, котрі за інших обставин призвели б до руйнування. Укладкою арматури певним порядком та через відповідну відстань можна отримувати необхідні механічні характеристики готового виробу. Використовуючи арматуру різних класів також можна значною мірою впливати на характеристики міцності та пружності готової залізобетонної конструкції. Цим зумовлена така кількість класів армувального металопрокату.

Маркування прутків

Стальні прутки, котрі використовують в якості армування залізобетонних конструкцій мають літерно-цифрове маркування та нанесення кольорових поміток, які відповідають кожному конкретному різновиду.

Літера, котра стоїть на початку позначення вказує на те, яким шляхом отримана арматура. Від методу виготовлення залежать механічні показники.

Існує три основних види арматурного металопрокату:

  • Літерою “А” позначаються прутки, виготовлені шляхом гарячої деформації. Це найбільш поширений тип арматури.
  • Літерою “В” позначають арматурний металопрокат, отриманий шляхом холодної деформації. Таким шляхом виготовляють прутки невеликого діаметра.
  • Літерою “К” позначають канати.

Після літери вказують клас виробів. Він позначається цифрою, котра вказує межу плинності конкретного типу арматури. Наприклад А240 де “А” вказує, що ця арматура отримана шляхом гарячого прокату і її межа плинності становить 240 МПа.

Для зручності весь асортимент виробів розділяють на 6 серій. від найменших показників межи плинності до найбільших Позначається літерою та цифрою. Наприклад серія А1, де “А” вказує на метод виготовлення, а 1 на серію арматури з межею плинності 240 МПа. Серія А1 виготовляється без насічок.

Після вказують діаметр прутка, який зазначається в міліметрах. Наприклад, арматура 8, де 8 – це діаметр 8 мм.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.