Яку користь може принести детектор брехні

06 апреля 2019, 21:51

перевірка на поліграфіЩо таке детектор брехні

Детектор брехні (поліграф) – це прилад для перевірки наявності у людини прихованих відомостей. Технічні засоби збирають інформацію про психофізіологічні процеси в організмі людини, яка перевіряється, і оцінює достовірність відповідей, які вона надає на запитання. Ступінь правдивості перевіряють за такими ознаками, як електричний опір шкіри, частота і глибина дихання, активність серцево-судинної системи, діяльність головного мозку, потовиділення та інші параметри.

Перший прототип детектора брехні або поліграфа був розроблений ще на початку 20 століття. Винахідником апарату вважається американський психолог-юрист Вільям Марстон, який в 1921 році представив перший варіант приладу, здатного одночасно вимірювати пульс, кров'яний тиск і дихання. А масово поширювати детектори брехні і готувати фахівців у цій галузі почав Леонард Кілер в 30-х роках 20-го сторіччя.

У наші дні можна без проблем вибрати і замовити поліграф, або скористатися послугами фахівця зі своїм приладом і великим досвідом роботи в цій сфері, знайти яких можна на сайті www.liedetector.com.ua.

Кому потрібен детектор брехні

Використовують поліграф (детектор брехні) найчастіше різні державні служби, такі як органи державної безпеки або правоохоронні органи. Останнім часом все частіше до послуг поліграфістів вдаються роботодавці, особливо там, де прийом на роботу співробітників пов'язаний з нерозповсюдженням таємної інформації або секретних розробок. Адже на вакансії схожих професій потрібні чесні і благородні люди, які будуть вносити лише позитивний внесок в розвиток справи. Крім того, відповідно до проведених досліджень, використання детектора брехні підвищує продуктивність роботи колективу в два рази.

Яку користь може надати детектор брехні:

  • вберегти компанію від збитків, попередивши злодійство і витік цінної інформації;
  • допоможе уникнути зв'язку з представниками кримінального середовища;
  • попередити дії співробітників, що шкодять іміджу компанії;
  • розпізнати розкрадання коштів і нечесних дій персоналу;
  • виявить наявність таких шкідливих звичок, як схильність до крадіжок, шахрайства або азартних ігор, досвід негативних вчинків на попередніх місцях роботи, роботу на конкуруючі фірми і таке інше;
  • заощадить час на підбір відповідного персоналу.

Детектор брехні: «за» і «проти»

Питання достовірності показань поліграфа залишається відкритим і досить спірним. Є ціла група людей, яких неможливо перевірити на цьому приладі – це вагітні жінки, люди з фізичним виснаженням і нестабільної нервовою системою, професійні актори і шпигуни, майстерність яких зберігати спокій в будь-яких ситуаціях доведена до досконалості.

Крім того, є кілька перевірених способів, як можна обдурити поліграф – випити багато води, думати про щось інше під час відповіді на питання і інші хитрощі. Але, якщо прилад обдурити досить легко, то фахівця, який проводить перевірку, майже неможливо. Адже багато в чому ефективність перевірки детектором брехні залежить від кваліфікації та майстерності профільного фахівця – він ставить питання в такій послідовності, яка допомагає відрізнити випадкові реакції організму від свідомого приховування інформації.

Саме тому краще користуватися послугами тільки професійних поліграфів. Тільки в цьому випадку ви зможете уникнути помилкових результатів і висновків та більш точно визначити, наскільки людина чесна і відповідальна. І від цього в багато разів збільшиться ймовірність, що ви будете оточені надійними людьми, на яких можна покластися в будь-якій справі.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.