Як захистити розсаду від хвороб

06 августа 2017, 11:01

Молода розсада часто страждає від різних захворювань та шкідників. Щоб цього не сталося, потрібно своєчасно та грамотно її обробляти спеціальними препаратами. Різноманітні добрива на основі гумінових кислот, серед яких і деструктор стерні, здатні захистити рослини. Проте це можливо лише при правильному внесенні обраного препарату. Тому до цього питання варто поставитись з особливою серйозністю.

Коли потрібна допомога?

Ознаками хворобливості розсади вважаються:

  • Пожовтіння та в’янення перших двох листочків на стеблі;
  • Потемніння нижньої частини стебла рослини;
  • Швидка гибель розсади.

Такі прояви можуть сигналізувати про появу «чорної ніжки» – хвороби, яка здатна вразити розсаду будь-якої культури.

Частіше всього від неї страждають:

  1. Капуста;
  2. Перець;
  3. Томат;
  4. Гарбузові культури та ін..

Таке специфічне захворювання в овочевих рослин – величезна небезпека, адже вона виникає раптово та залишає мінімум шансів на успішне відновлення. Збудниками цього захворювання вважаються специфічні гриби: Olpidium, Pythium, Rhizoctonia solani та ін. Тканини овочевої культури, враженої хворобою, розм’якшуються та стають водянистими. Збудники «чорної ніжки» завжди присутні в ґрунті, а в сприятливих для них умовах вражають ослаблену рослину.

Хоча «чорна ніжка» не єдина хвороба, згубна для рослини, не менш небезпечна борошниста роса, іржа, парша та конева гниль. Від типу рослини в певній мірі залежить вид недугу, який може вразити розсаду. Тому в кожному конкретному випадку захисний препарат варто підбирати індивідуально. Краще всього звернутись за допомогою до досвідченого агронома, який зможе порадити найкращий варіант.

Ефективні способи захисту

В залежності від стану враженої рослини та періоду її розвитку, для боротьби з небезпечними захворюваннями обробляють необхідними гуміновими добривами ґрунт, насіння перед висадкою або пікірують всю розсаду. Як стверджують спеціалісти, насіння варто обов’язково обробляти мікробіологічними препаратами перед висадкою. Адже вони не лише захистять від різноманітних захворювань, алей і поліпшать схожість та проростання рослин.

Після правильного посіву та успішних сходів розсади настає час її пікірування. Така процедура необхідна для повноцінного розвитку та розгалуження кореневої системи. Молода рослина зможе інтенсивніше споживати поживні елементи. Пікіровка являє собою обрізання однієї третини нижньої частини кореня паростка, після чого розсаду пересаджують в тару більшого розміру.

За більш детальною інформацією заходьте на www.agrotime.in.ua

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.