Експертна оцінка квартири – як визначається оціночна вартість житла в Україні?

06 апреля 2018, 20:52

Експертна оцінка квартири – це послуга, що забезпечує суспільство джерелом якісних відносин в напрямку економіки, юридичних аспектів та іншого. Кожного дня в Україні вирішується безліч складних завдань, розмотуються клубки складних юридичних процесів, укладаються договори купівлі-продажу у нотаріусів. І все це супроводжується звітом про оціночну вартість квартири.

Справжній висококласний і кваліфікований оцінювач квартир ніколи не скаже орієнтовну вартість житла. Він зажди зможе пояснити, що кожен об’єкт нерухомості є унікальним, а тому вартість може бути встановлена лише після його досконалого вивчення і дослідження, а вже потім після проведених розрахунків щодо визначення середньо ринкової вартості одного квадратного метра такої житлової нерухомості.

Як визначається оціночна вартість житла в Україні? Що визначає експертна оцінка квартири?

Оціночна вартість квартири в Україні визначається двома поширеними підходами. Дохідний підхід використовується дуже рідко, здебільшого для укладення договору оренди. Вираховується в такому підході саме вартість квартири, що може бути отримана в результаті передачі його в оренду на певний період часу. Порівняльний підхід є основним і використовується він в 90% всіх випадків.

Що являє собою порівняльний підхід? Експерт проводить оцінку вартості квартири шляхом підбору максимально схожих аналогів. Тобто він використовує світову павутину мережі інтернету, де знаходить потрібні йому об’єкти продажу, що підбираються для розрахунків. При розрахунках може бути використано значну кількість поправок, у тому числі на стан і торг. Враховується тип ринку: вторинний чи первинний, а також місце, де розташований об’єкт оцінювання.

Незалежна експертна оцінка квартири визначає його ринкову вартість. Тобто вираховується вартість житла, виходячи із безлічі умов, стандартів і порядків. Оцінювач квартир в Україні не є творчою і самостійною людиною, вона частково підпорядковується ФДМУ і несе відповідальність за кожен свій оціночний акт.

Що важливо знати про експертну оцінку квартир в Україні?

Ретроспектива. У Вас виникла потреба в з’ясування справедливої вартості нерухомості, що має визначатися на минулий рік, або можливо на ще старішу дату. А такому випадку потрібно замовити ретроспективну оцінку квартири, що вирішить це завдання.

Відсутність документів. Бувають випадки, коли у замовника немає документів, або вони є у частково, тобто не всі. Ви можете замовити експертний звіт на майно, лише потрібно надати всю необхідну інформацію, яку занотує експерт і використає при розрахунках.

Неможливість надати доступ до об’єкту нерухомості. Потрібна оцінка квартири для суду, а немає доступу до майна. В такому випадку можна використати фотографії, що були зроблені раніше. Можна також приймати при розрахунках такий стан житла, який було вказано замовником в усній формі.

Експертна оцінка квартири або її частки. Не завжди потрібно визначати вартість всього об’єкту нерухомості. Інколи потрібно визначити саме ціну частини майна. Часто потрібно дізнатися ціну саме якоїсь із кімнат, наприклад при розділі майна при розлучення.

Джерело інформації, що було використане при написанні цього матеріалу, стаття «оцінка квартири», що була взята на сайті компанії Хорив. Дізнавайтесь як проводиться експертна оцінка нерухомості http://ua.khoriv.kiev.ua/otsinka-neruhomosti/ ось тут.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.