Автоматичний вимикач

27 октября 2016, 02:07

автоматичний вимикачЕлектричні автоматичні вимикачі

Параметри електричного струму в мережі ніколи не відрізнялись стабільністю, тому завжди існують невеликі коливання напруги та сили току. Але в деяких випадках ці коливання перевищують допустимі норми, в результаті чого підключені до мережі електричні прилади можуть легко вийти з ладу, тому потрібно заздалегідь подбати про захист мережі від перевантажень. Для цього необхідні пристрої, що з’явились порівняно нещодавно, — автоматичні вимикачі, які можна знайти на сайті http://elektrovoz.lviv.ua/products/category/1498301.

До появи автоматичних вимикачів, використовувались популярні радянські вимикачі – «електропробки», які досить часто «вибивало» (перегорав запобіжник всередині). Їх виготовляли у вигляді керамічних шашок, які розміщували в електричному щитку й використовували декілька разів. При «вибиванні» достатньо було заміни плавкий запобіжник, а іноді йшли на порушення й вставляли так званий «жучок», виготовлений з тонкої пробки. Якщо плавкий запобіжник міг гарантувати безпеку, то про надійність «жучка» мови взагалі не йшло. Інколи такі дії могли привести навіть до пожежі.

Сучасні електровимикачі автоматичні

Техніка в наш час швидко розвивається, і вже сьогодні на заміну «електропробкам» прийшли сучасні автоматичні вимикачі, або електричні автомати. Вони представляються собою механічні прилади, призначені для захисту від перевантажень мережі, до якої підключені. Таким чином всі вимикачі, розетки та підключені до них електроприлади отримують надійний захист.

Суть самої роботи залишилась старою: у разі виникнення перевантаження автоматичний вимикач розвиває контакти, та відключає подачу струму до електромережі. Але тепер немає необхідності розбирати прилад, міняти його елементи або майструвати самому, повторне включення можна легко виконати одним рухом, натиснувши відповідний перемикач.

Такий вимикач автомат можна використовувати в якості центрального автовимикача, який дозволяє вмикати та вимикати всю електромережу в приміщені, а також проводити електричний струм при параметрах, що відповідають нормі. При відхилені від цих параметрів відключення струму відбувається автоматично. Таке може статись, наприклад, при виникненні короткого замикання.

Вони мають просту будову, зручні і надійні, тому широко використовуються в сучасних електромережах великої та малої потужності. Окрім варіантів з ручним приводом існують моделі з електромагнітним вмиканням та вимиканням, що надає можливість реалізувати принцип дистанційного керування.

Типи автоматичних вимикачів

Вимикачі розподіляються на категорії, які використовуються у відповідних умовах:

  • А –для захисту напівпровідникових приладів;
  • В – для освітлювальних мереж;
  • С – для електродвигунів та трансформаторів;
  • D – для потужних електродвигунів;
  • К – при індуктивному навантаженні;
  • Z – для електронних приладів.

Призначені автоматичні вимикачі для використання в різних кліматичних умовах, але при наявності шкідливих зовнішніх факторів вони встановлюється в спеціальному герметичному ящику для захисту від зовнішніх впливів.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.