Армування покрівлі з бітумної черепиці

21 августа 2016, 00:54

Бітумна черепиця являє собою матеріал для укладання даху, в її склад входить стеклохолст, модифікований бітум і кам'яна присипка (гранулят).

Цей вид покрівельних матеріалів забезпечує цілий ряд переваг, серед яких відмінна гідроізоляція, теплоізоляція, величезна різноманітність кольорів і форм, довговічність а також високий ступінь стійкості до корозії. Але у бітумної (м'якої покрівлі) є також один істотний недолік, який дуже сильно впливає на доцільність монтування такої покрівлі: вразливість до температури нижче -10 градусів Цельсія (плитки можуть просто потріскатися).

На очах у всього цього постає питання: як же захистити покрівлю, як продовжити її термін служби і поліпшити загальні якості? На початку двохтисячних бітумна черепиця в Києві не оброблювалась присипкою у вигляді грануляту, і була вразлива також до ультрафіолету (вицвітала з часом). Пізніше технологія її виробництва покращилася, стали наносити гранулят, і в цілому зросли її експлуатаційні характеристики:

 • підвищилася міцність;
 • з'явилося більше варіантів в плані відтінків кольорів;
 • гранулят забезпечив захист від зовнішніх механічних впливів (опади, сніг, град, дерева і т.п.);
 • забезпечити захист від УФ (ультрафіолету).

Але залишилася єдина проблема, яку усунути безпосередньо під час виробництва бітумної черепиці так і не вдалося — низька стійкість до морозу. Фахівці придумали спосіб вирішення цієї проблеми — вони рекомендують купити геотекстиль, так як цей матеріал являє собою конструктивний спосіб поліпшення багатьох експлуатаційних характеристик покрівлі.

Армування геотекстилем: навіщо це потрібно?

Нетканий полімерний матеріал, який застосовується в ході укладання доріг, для дренажу а також в промисловому будівництві — це і є геотекстиль. Крім укладання доріг, він знайшов своє застосування також в процесі створення покрівлі, і все це отримало назву «армування».

Виконується армування для того щоб збільшити наступні показники:

 • міцність покрівлі;
 • жорсткість;
 • довговічність;
 • стійкість до перепадів температур;
 • теплоізоляцію;
 • стійкість до низьких температур.

Саме стійкість до низьких температур — те, чого так не вистачає бітумній черепиці, і тому армування за допомогою геотекстилю є настільки необхідним. Таким чином, армування парапетів, аераторів, вентиляційних каналів і т.п. місць примикання даху здатне в рази поліпшити загальні характеристики покрівлі і її стійкість до різноманітних впливів.

Утеплення і гідроізоляція: «економ» варіант

Треба сказати, що бітумна черепиця – досить дорогий варіант, а геотекстиль сам по собі неможливо застосувати для армування даху гаража, сараю, стайні і т.п. будівель. Коли доводиться мати справу з подібними нежитловими об'єктами, то, звичайно ж, хочеться трохи заощадити — і в цій справі вам допоможе звичайний класичний єврорубероїд. Цей матеріал дійсно перевірений часом — з його допомогою забезпечується гідроізоляція фундаменту і плоских покрівель. Можна укладати і під бітумну черепицю, щоб забезпечити додаткову тепло- і гідроізоляцію, але гнучка черепиця і сама прекрасно справляється зі своїми завданнями, і єврорубероїд буде тут зайвим.

Що ж стосується гідроізоляції дахів в нежитлових об'єктах, то євроруберойд є найбільш доречним варіантом (єврорубероїд використовується для гідроізоляції даху лише у багатоповерхових будинків, офісних приміщень, торгових центрів і подібних будівель, проте для укладання покрівлі приватних будинків він не є доречним, так як не дуже естетичний).

При укладанні цього матеріалу потрібно лише дотримуватися кількох правил:

 • ділянку, яку ви збираєтеся покривати єврорубероїдом, попередньо необхідно намазати бітумною мастикою і прогріти за допомогою будівельного пальника;
 • після первинного укладання ребуроїд необхідно прокатати спеціальним катком, щоб забезпечити максимальне прилягання його до каркасу покрівлі (якщо цього не робити, то під руберойдом може залишитися повітря, і пізніше там накопичиться конденсат, який призведе до швидкого гниття даху, так що покрівля потребуватиме ремонту);
 • простежте, щоб не було ніде так званих повітряних кишень;
 • якщо руберойд недостатньо щільно прилягає до поверхні, ви можете забезпечити фіксацію за допомогою рейки;
 • після монтажу завертайте краю руберойду під основу покрівлі приблизно на 15-25 см, це потрібно для забезпечення надійної герметизації.

Таким чином, хоч євроруберойд і не є естетично приємним матеріалом, як та ж гнучка черепиця — він, тим не менш, може забезпечити надійний захист від вологи та холоду приблизно років на 15. Також це буде відмінний варіант для будинку, якщо вам терміново потрібен дах а фінансових коштів поки не вистачає. Євроруберойд досить дешевий і доступний матеріал, який гарантує надійний захист і добре утримує тепло в будинку. Всі необхідні будматеріали ви можете придбати тут. Завод покрівельних матеріалів Акваізол є лідером на українському ринку в своєму сегменті.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.