У Вугледарі хочуть розфарбувати місто

27 июля 2019, 14:04

У Вугледарі хочуть розфарбувати місто

Як повідомлялося раніше, місто Вугледар стало єдиним містом в Донецькій області, яке перемогло в конкурсі «Малі міста – великі враження» з проектом «Літературно-меморіальний простір «Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом». Засновником та ініціатором конкурсу виступає Міністерство культури України. Завдяки Уряду Володимира Гройсмана фінансування проектів в 2019 році збільшено в 10 разів, завдяки чому в цьому році підтримано більше проектів, ніж в минулому.

Ініціатором проекту «Літературно-меморіальний простір «Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом» виступила Вугледарська міська публічна бібліотека, автор проекту – Олена Шаніна. Всього на конкурс було подано 182 проекти, а кількість проектів-переможців — 74.

Всі проекти поділені на три види: малі проекти, середні та великі. Наш проект — серед малих проектів, та це не зменшує його значущості для Вугледарської громади.

Ідея проекту народилася давно, а втілиться лише зараз, завдяки конкурсу «Малі міста — великі враження», бо мета конкурсу – популяризація культурної спадщини місцевого значення.
Саме на популяризацію та збереження культурної спадщини і спрямований наш проект.

У Вугледарі з 1966 року жила та творила неймовірно талановита людина – Анатолій Овсієнко. Все життя він пропрацював зубним лікарем і рятував людей від нестерпного зубного болю, а коли втратив зір, почав лікувати людей – від болю душевного.

20 років прожив Анатолій Васильович у цілковитій темряві та його любов до життя, сильний характер не дозволили йому опустити руки, а відкрили в ньому справжній талант поета-гумориста. Оптимістичні, сповненні любові до людей гуморески цікаво читати не лише дорослим, а й дітям, бо його герої – це люди з різних сфер життя: тут і пенсіонери, і дотепні куми, нерадиві школярі, жінки та чоловіки. Він влучно та яскраво показує життєві ситуації, в які потрапляють його герої.

При житті Анатолія Васильовича було видано 4 збірки його творів, за першу збірку «Сміхота, та й годі» його було прийнято до Національної спілки письменників України.

Школярі вивчають його творчість у розділі «Краєзнавство».
Вже після смерті поета, в 2009 році на будинку де він жив встановлено меморіальну дошку.

Мета проекту – зробити впізнаваним меморіальний знак на будинку, та популяризувати творчу спадщину поета, завдяки нанесенню муралу на будинок, де мешкав поет, та створення біля його будинку простору з літературними лавочками та ліхтарями, що будуть розмальовані сюжетами з його творів, та цитатами.

Також, планується перевидання збірок поета, і видання його збірок шрифтом Брайля, для залучення людей з вадами зору до творчої спадщини поета та до самореалізації під час проведення «Овсієнківських читань», що започатковані в місті Вугледарі та проводяться кожного року на день народження поета. Своїм прикладом Анатолій Васильович зможе надихнути на нові звершення людей з особливими потребами, бо це дійсно гарний приклад творчої реалізації митця з вадами зору.

А мурал стане першим в місті арт-об’єктом, що надасть поштовх для створення програми «Розфарбуй рідне місто» і привабить усіх бажаючих подивитись на цей об’єкт.

КуМар
Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие новости

Все новости

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.