Як вибрати класичну острівну витяжку

29 січня 2024, 10:35

Створення острівця — цікавий варіант оформлення кухонного простору. На ньому можна розташувати робочу поверхню, раковину, плиту і, обов’язково, витяжку, яка доповнить інтер’єр і забезпечить ефективне очищення повітря.

Проте вибір витяжок для такого формату невеликий. Це або висувні, вбудовані в стільницю, або дешевші, але більш поширені, стельові острівні моделі. Пропонуємо дізнатися про критерії вибору.

Як вибрати класичну острівну витяжку

Якою має бути класична острівна витяжка

Головними параметрами вибору є габарити, дизайн, споживання електроенергії, рівень шуму, продуктивність. До додаткових критеріїв відносять турборежим, управління з пульта, озонування повітря.

Як визначитися з габаритами

Раніше вважалося, що розмір витяжки обов’язково має збігатися з габаритами плити. Але із винаходом технології периметрального всмоктування навіть компактні моделі стали придатними до інтенсивного очищення повітря. Популярні бренди почали поповнювати колекції пристроями, які нагадують люстри. Їхній мінімальний діаметр сягає 37 см.
Ваша кухня дуже простора, і ви плануєте монтаж великого острівця з варильною поверхнею мінімум на 6 конфорок? У такому разі краще зупинитися на витяжці відповідного розміру.
Щодо висоти, якщо в приміщенні низька стеля, потрібно розглянути моделі, які не крадуть простір. Найкращий варіант — плоскі вироби, але можна купити витяжку зі знижкою у формі конуса, труби, але не масивну.

Продуктивність

Від показника залежить якість повітря на кухні. Занадто слабкі прилади не здатні впоратися із завданням під час інтенсивного приготування страв. А от якщо встановити потужну модель у малогабаритній кухні, на монтаж піде більше коштів, а під час її роботи буде утворюватися протяг.
Необхідну продуктивність приладу можна розрахувати власними силами. Але простіше зробити це, скориставшись готовим калькулятором, який можна знайти на сайтах інтернет-магазинів.

Рівень шуму

Що вища продуктивність техніки, то дужче вона шумить під час роботи. Більшість моделей має показник на рівні 40–60 дБ, але є й такі, рівень шуму яких не перевищує 32 дБ.

Енерговитрати

Для острівних моделей показник становить не менше ніж 270 Вт. Витрати енергії залежать від моделі витяжки, режиму використання. Її витрачають мотор, лампи підсвічування, електронна система управління.
Найекономнішими є пристрої зі світлодіодами або флуоресцентними світильниками на 9–13 Вт. Моделі з електронним управлінням мають датчики, завдяки яким прилад включається на повну силу тільки тоді, коли це потрібно. Це сприяє підтриманню енерговитрат на оптимальному рівні.

Форма корпусу

Бренди створюють плоскі й Т-подібні моделі, круглі та квадратні труби, конуси, техніку складних форм. Але що простіша модель, то легше за нею доглядати, а часом і повітря в ній циркулює краще.

Відвідна чи рециркуляційна

Острівні витяжки виготовляються обох типів. Більшість моделей можна використовувати обома способами, тому варіант підключення можна вибрати з урахуванням власних потреб і особливостей приміщення.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі