Як вибрати електричний конвектор

19 листопада 2022, 22:32
Як вибрати електричний конвектор

Чому важливо знати, як вибрати конвектор

Конвектор – це прилад із плоским гладким корпусом, усередині якого розташований нагрівальний елемент. В основі його роботи лежить принцип конвекції: холодне важке повітря проходить знизу, нагрівається від конвектора і піднімається вгору, звідки через решітку з направляючими виходить назовні. У приміщення нагріте повітря надходить вертикально, завдяки чому поступово розподіляється по кімнаті.

На відміну від масляних радіаторів, електричному конвектору не потрібно нагрівати свій корпус, тому розігрів повітря відбувається майже моментально – за 40-70 секунд. А завдяки компактному плоскому корпусу конвекторні Термія обігрівачі ідеально підходять для навішування на стіну, що значно економить простір. Крім цього, конвекторами досить просто управляти, вони не видають шуму і виглядають досить сучасно та стильно.

А тепер про головне – як вибрати електричний конвектор, щоб отримати максимально ефективне опалення приміщення.

Як вибрати електричний конвектор

Щоб зрозуміти, який електричний конвектор вибрати, варто звернути увагу на наступні його характеристики:

  • потужність;
  • тип управління;
  • наявність додаткових функцій;
  • ціна.

Ціна

Середній конвектор, зібраний в одній з азіатських країн, коштуватиме приблизно 40-50 доларів. Звісно, моделі більш іменитих брендів коштуватимуть дорожче, однак все ж таки не настільки дорого, як керамічні обігрівачі.

Який електричний конвектор вибрати в залежності від площі приміщення

Вибираючи конвектор варто обов’язково враховувати площу приміщення, для опалення якого його передбачається використовувати. Для конвекторів діє таке правило: на один квадратний метр площі приміщення потрібна потужність обігрівача 80-90 Вт. Тобто, для приміщення в 10 квадратних метрів бажано вибрати конвектор з потужністю приблизно 800-1000 Вт.

Якщо в приміщенні, де буде використовуватися конвектор, стелі вищі за стандартні 2,5-3 метри, то вимоги до потужності зростуть в 1,5-2 рази. Однак, якщо конвектор використовуватиметься як допоміжний пристрій обігріву, то не варто обрати обігрівач з досить високою потужністю.

Потужність

Як європейські, так і азіатські виробники конвекторів пропонують обігрівачі з діапазоном потужності від 250 до 3000 Вт. Як зазначалося вище, щоб зрозуміти, як вибрати електричний конвектор за потужністю, зверніть увагу на розміри приміщення.

Тип управління

Конвектори бувають з двома типами керування – механічним та електронним. Тут вибір залежить від індивідуальних переваг.

Як вибрати електричний конвектор

Конвектори з механічним управлінням коштують набагато дешевше, але вони менш точні в роботі і не можуть швидко реагувати на ситуацію, коли в приміщенні температура різко змінюється від заданої.

Електронне керування збільшує вартість конвектора приблизно на 30 відсотків, але налаштування роботи такого обігрівача більш гнучке і передбачає встановлення навіть підтримання погодинного рівня температури в кімнаті.

Таймер

Наявність таймера корисна тоді, коли ви хочете до свого повернення нагріти приміщення до комфортної температури. Ще один можливий варіант застосування таймера – налаштування вимкнення конвектора на ніч або у будь-який заданий час.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі