Як правильно встановити бойлер

28 січня 2023, 18:45
Як правильно встановити бойлер

Чому важливо знати, як встановити бойлер

Встановлення накопичувального водонагрівача (бойлера) дозволяє вирішити проблему гарячого водопостачання на дачі, у заміському будинку чи квартирі. Звісно, краще звернутися за допомогою до майстрів з компанії «Fix-Man» https://remontboilerov.kiev.ua/uk/podklyuchenie, які виконають монтажні роботи максимально швидко, професійно та по вигідній ціні.

Але ми допоможемо вам розібратися, як правильно встановити бойлер у квартирі самостійно та заощадити на монтажних роботах. Взагалі в установці електричних водонагрівачів немає нічого складного, а потрібно просто дотримуватися інструкції та дотримуватися рекомендацій експертів.

Як правильно встановити бойлер

Щоб встановити бойлер у квартирі власними руками, потрібно насамперед дотримуватися наступних порад:

  • Спочатку визначтеся з місцем кріплення бойлера. Агрегат слід розміщувати так, щоб у разі потреби можна було його обслужити або відремонтувати.
  • Перед монтажем оцініть стан водопровідних труб. Старі труби, по можливості, варто замінити чи хоча б оновити ділянку, на якій буде здійснюватись підключення до нагрівача.
  • Зазвичай водонагрівач кріпляться до стіни, саме тому важливо, щоб вона була здатна витримати масу бойлера, наповненого водою. Місткість бойлера може досягати 100 літрів і навіть більше. Наприклад, якщо у вас стіна з гіпсокартону, надійно закріпити на ній водонагрівач буде проблематично.
  • Водонагрівачі оснащуються потужними ТЕНами, що сильно навантажують електропроводку. Саме тому ви повинні бути впевнені, що вона витримає заявлене навантаження (краще розраховувати цей параметр із запасом у 20-30%). У деяких випадках доводиться протягувати окремий кабель від лічильника, підключаючи електронагрівач до «автомата».

Тільки, розібравшись з цими питаннями, можна далі цікавитися, як правильно встановити бойлер самостійно. Якщо ж це здається Вам занадто складним, то краще відрази замовити встановлення бойлеру в компанії «Fix-Man» (контактний телефон: 098-055-60-28; режим работи: пн.-нд., 8:00-21:00).

Як правильно встановити бойлер

Монтаж бойлера – проста процедура, але є деякі тонкощі. Якщо ними знехтувати, водонагрівач працюватиме неповноцінно або вийде з ладу раніше терміну. Щоб не заплутатися у проводах та водопровідних трубах, краще заздалегідь намалюйте на папері схему підключення бойлера. Для встановлення накопичувального водонагрівача краще попросити допомоги друга або знайомого, тому що бойлер досить громіздкий та важкий.

Як встановити бойлер у квартирі

Покрокова інструкція, як правильно встановити бойлер у квартирі:

  1. Висвердліть отвори у стіні під кріплення монтажної планки та забийте анкера з гаками на кінцях. Переконайтеся, що вони витримають бойлер з урахуванням ваги набраної води.
  2. Коли бойлер надійно висітиме на стіні, можна приступити до його підключення до водопровідної системи. Кожен виробник водонагрівачів накопичувального типу маркують свої пристрої, позначаючи точки підключення холодної та гарячої води (зазвичай це синій та червоний кольори відповідно). Підключаючи бойлер до трубопроводу, встановіть на труби запірні крани. Також рекомендується на «холодну» трубу встановити зворотно-запобіжний клапан, який захищає бойлер від перегріву чи надмірного тиску, а також не дозволить воді витекти з накопичувального бака. Коли роботи будуть завершені, наповніть бойлер водою і переконайтеся у відсутності протікання.
  3. Накопичувальні водонагрівачі є потужними електроприладами, для нормального функціонування яких потрібна окрема розетка, захищена від потрапляння води та вологи. Також обов’язковою умовою є заземлення водонагрівача, а також наявність автоматичного вимикача. Це захистить внутрішню мережу у квартирі від перевантажень та коротких замикань.

Загалом немає кардинальних відмінностей між встановленням електричних нагрівачів на дачі, у квартирі, будинку, туалеті, ванній кімнаті чи будь-якому іншому приміщенні. Схеми підключення та загальні тонкощі однакові, тому , якщо ви вже знаєте, як правильно встановити бойлер самостійно, то все має вийти.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі