Вітрова енергетика – основні тенденції розвитку та перспективи ринку в Україні

19 лютого 2023, 14:22

Декарбонізація енергетичного сектору і зменшення викидів вуглецю – це світова тенденція. Отже відновлювальні види здобуття енергії набувають все більшого значення. Так, більше сорока розвинутих світових країн на кліматичному саміті у Глазго дійшли згоди щодо питання поступової відмови від вугільної енергетики протягом наступних 20 років. Україна також ввійшла в цю когорту.

Відновлювальні (альтернативні) види енергії (в тому числі вітрова енергетика) має певні переваги порівняно з традиційними видами енергоносіїв:

  • доступність;
  • відсутність шкідливих викидів;
  • великі перспективи розвитку галузі.

Тим не менше на сьогодні об’єм споживання відновлюваної енергії в нашій державі не перевищує 2%, тоді як у у країнах Західної Європи цей показник сягає більше 50%. Однією з причин такого становища є високі тарифи на вітрову енергетику та інші різновиди альтернативної енергії. Однак, Україна робить рішучі кроки у напрямку розвитку і розбудови інфраструктури “зеленої” енергії з метою диверсифікації своєї залежності від поставок природного газу.

Таким чином, аналітики фіксують сталу тенденцію до розширення ринків збуту та обігу зокрема вітрової енергетики, адже враховуючи географічні особливості українського ландшафту, наявність широкої степової зони, така галузь є вельми перспективною. Наявність морських просторів також можна використовувати для виробництва вітроенергетики та побудови ВЕС, зважаючи наприклад на досвід розвинутих країн. Так Великобританія та Німеччина в найближчий час планують стати лідерами розвитку вітроенергетики, розміщуючи ВЕС саме у морі. 

«Зелену» електроенергію в Україні на сьогодні генерують 34 вітрові електростанції (включно з тими, що знаходяться на території ОРДЛО). За даними IRENA потужність вітрової генерації у світі зросла майже в 75 разів – з 7,5 гігават ГВт у 1997 році до приблизно 730 ГВт у 2022 року.

Вітрова енергетика та її продаж на відкритому аукціоні УЕБ

Понад 10 років Українська енергетична біржа є платформою, де відбуваються відкриті торги по купівлі-продажу енергоресурсів для підприємств державного та приватного сектору економіки. У томі числі тут проводяться аукціони з торгівлі вітровою енергетикою.

Основні переваги, які надає УЕБ в даному секторі:

  • Доступний і прозорий механізм купівлі чистої електроенергії
  • Договір зі стабільним та надійним, перевіреним продавцем (усі учасники проводять верифікацію перед торгами та мають бути акредитовані на платформі)
  • Чесні механізми взаємодії між учасниками за укладеним договором

Усі користувачі порталу УЕБ мають змогу дізнаватись актуальні новини стосовно переваг та недоліків вітрової енергетики, особливостей її продажу на аукціонах, ціни за лот, а також мати своєчасну інформацію щодо календаря торгів. Такі дані доступні за посиланням https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/vitrova-energetika-perevagi-ta-nedoliki-zelenoi-ee-ii-prodazh-na/ Щоб дізнатися останні новини про вітчизняний та світовий ринок відновлюваної енергії підписуйтеся на E-mail-розсилку і спеціальний Telegram-бот від УЕБ.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі