Види та правила вибору бойлерів непрямого нагріву

31 січня 2024, 17:46

Бойлери непрямого нагріву — це пристрої для нагріву води, в яких тепло передається опосередковано, через стінку теплообмінника. Тобто вода і джерело нагріву (електричний нагрівальний елемент або гарячі газові продукти згоряння) розташовані окремо.

Головні переваги такого обладнання:

 • Безпека. Відсутній безпосередній контакт нагрівального елементу з водою, немає ризику перегріву та вибуху.
 • Тривалий термін служби. Відсутність накипу та корозії збільшує строк роботи.
 • Економічність. За рахунок теплоізоляції витрати енергії менші.

Бойлери непрямого нагріву використовують для гарячого водопостачання у квартирах, будинках, офісах та на дачі. Відома українська компанія Aqua-Life пропонує великий вибір водопостачальних приладів та обладнання для обігріву від вітчизняних та іноземних брендів.

Види та правила вибору бойлерів непрямого нагріву

Класифікація 

Існує кілька основних критеріїв для порівняння електричних та газових варіантів. Електричні нагрівають воду за допомогою спеціальних трубчастих електронагрівачів (ТЕНів). Газові бойлери використовують тепло, що виділяється при спалюванні газу – природного або зрідженого.

Ще один момент – матеріал виготовлення теплообмінника. Найдорожчі мідні, відрізняються тривалим терміном служби. Більш доступні за ціною — стальні, найкращий же компроміс ціни та якості забезпечують моделі з теплообмінником з нержавіючої сталі.

Не забудемо про ще два важливих параметри бойлерів непрямого нагріву – їх об’єм та потужність. За об’ємом розрізняють малі (10-30 літрів), середні (30-80 л) та великі (понад 100). За потужністю бувають малопотужні, середньої потужності та потужні (до 3 кВт, 3-6 кВт та понад 6 кВт відповідно).

Переваги та недоліки

Електричні бойлери мають такі переваги: компактність, мобільність, простота установки, відносно низька ціна. Однак електроенергія — досить дорогий вид палива.

Газові бойлери економніші у використанні, потужніші за електричні. Але потребують дотримання суворих правил пожежної безпеки, регулярного технічного обслуговування.

Мідні моделі — найбільш надійні та довговічні, однак досить дорогі. Стальні та нержавіючі – оптимальне співвідношення ціни і якості.

Великий об’єм забезпечує значні запаси гарячої води, але потребує більше місця для встановлення. Малі більш компактні за габаритами.

Основні критерії вибору 

Вибір бойлера — відповідальне завдання, адже від цього залежатиме безперебійне забезпечення гарячою водою. Подивимось на:

 1. Потужність. Вибирайте виходячи з кількості споживачів гарячої води. Для родини з 2-3 людей достатньо приладу потужністю до 3 кВт.
 2. Об’єм. Також орієнтуйтеся на потреби сім’ї. Для 3-4 осіб оптимальний об’єм 50-80 літрів.
 3. Надійність. Надайте перевагу відомим виробником з гарною репутацією, перевіреним моделям.
 4. Вартість. Пам’ятайте, що дуже дешеві апарати часто швидко виходять з ладу.
 5. Гарантія. Обирайте моделі з терміном гарантії від 2 років.

Якщо ви будете дотримуватися рекомендацій виробника щодо установки та експлуатації бойлера, він прослужить вашому дому довгі роки.

Види та правила вибору бойлерів непрямого нагріву

Правила експлуатації бойлерів

Щоб продовжити термін служби обладнання та уникнути проблем, дотримуйтесь декількох порад:

 1. Використовуйте прилад лише за призначенням та в межах паспортної потужності.
 2. Не вмикайте без води всередині або при замерзанні рідини.
 3. Регулярно очищуйте від накипу для ефективного теплообміну.
 4. Періодично перевіряйте справність датчиків температури і тиску.
 5. Слідкуйте за герметичністю приєднань до водопроводу. Усувайте найменші витоки.
 6. Звертайте увагу на стан магнієвого анода та своєчасно його замінюйте.
 7. Робіть технічне обслуговування згідно з графіком.

Перегляньте варіанти бойлерів на сайті aqua-life.ua — добірка найкращих пропозицій чекає на вас. А дбайлива експлуатація й регулярний догляд забезпечать тривалу роботу вашого бойлера.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі