Типи теплових гармат

27 січня 2023, 21:42

Залежно від типу живлення обігрівачі розподіляються на різновиди. Найпопулярніші з них — на електриці, газі та паливах. Розглянемо асортимент теплових гармат, їхні принципи роботи та сфери призначення.

Типи теплових гармат

Електричні моделі

Нагрівальним елементом є спіраль або ТЕН, який більш розповсюджений завдяки довшому строку слугування та безпечності у використанні. Головна перевага пристрою — немає вихлопних речовин та відходів. Вони запускаються за будь-яких критеріїв зовнішнього середовища: морози, вітер тощо. Через безпечність та екологічність виробів електричні теплові гармати для обігріву використовують у житлових будинках, магазинах, цехах. Їхній недолік — неможливість працювати в умовах планових відключень. Це єдиний дозволений для використання в таких приміщеннях. Нижчезазначені гармати встановлювати в будинках не можна.

Газові пристрої

Джерело енергії для нього — пропан, який накопичений в окремому балоні й подається редуктором, або постачається із централізованої мережі. Газ проходить із пальника в спеціальну зону згоряння. Там він автоматично або вручну підпалюється, що запускає процес нагрівання теплообмінника та роботу вентилятора. Через нього в приміщення виходить тепле повітря. Цей апарат потужніший за електричний. Він швидше та економніше обігріває великі площі приміщення. Їх можна придбати для виробництва, складів, будівельних майданчиків.

Дизельні гармати

Їх є 2 підвиди залежно від способу, яким відбувається вихід тепла. Більш популярний метод прямого нагрівання. Що потрібно знати про виріб:

  • Він ефективний через високу енергомісткість.
  • Повітря проходить камерою згоряння дизелю. Температура в приміщенні буде вище й воно нагріється швидше.
  • Найбільший недолік цього типу — проникнення шкідливих продуктів згоряння, які неможливо стримувати або контролювати. З цієї причини встановлення на територіях, де довготривало перебувають люди, заборонено.
  • Дизельні моделі купують для промислових та будівельних цілей.

Як і газовий, пристрій незалежний від відключень електроенергії. Він працює за будь-яких обставин. Ресурс коштує дорожче газу, але результат досягається швидше та ефективніше.

На різних типах палива

Конструкція, принцип роботи та підвиди аналогічні до попереднього апарату. У них однакові недоліки та плюси. Головна відмінність та перевага апарату — його універсальність. Пристрої прямого та непрямого нагріву можуть працювати із будь-яким паливом та відпрацьованою оливою. Їх однаково використовують на будівництвах або підприємствах. Популярні такі гармати в точках полагодження автомобілів. Залишки машинного мастила не утилізують, а застосовують для обігріву. Це дає змогу економити на джерелі живлення та не позбуватися ресурсів. Незалежність від електроенергії надає шанс не зупиняти роботу через холод.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі