Що таке інвестиції та куди вигідно вкладати кошти у 2022 році?

06 серпня 2022, 15:21

Фінансово грамотні люди ніколи не тримають гроші під подушкою, а шукають способи отримати з них пасивний дохід. Одним з таких способів є інвестування. Про те, що таке інвестиції, їх основні правила та про найвигідніші інструменти у 2022 році піде мова далі.

Що таке інвестиції та куди вигідно вкладати кошти у 2022 році?

Що таке інвестиції?

Інвестиції – це вкладення коштів для отримання пасивного доходу або збереження капіталу. Вони нерозривно пов’язані з ризиком, і кожна стратегія діє по-своєму. Наприклад, вкладаючи кошти в цінні папери, нерухомість чи онлайн казино (азартні розваги) ризик втратити все існує завжди. Проте, люди продовжують вкладати кошти в ці активи з метою отримання прибутку.

Щоб інвестування принесло пасивний дохід, а не розчарування та втрату капіталу, потрібно детально вивчити всі етапи даного процесу. Ось що необхідно знати:

  • потрібен стартовий капітал (вкладати можна і малі суми, але прибуток також буде меншим);
  • чим ризикованішими є інструменти, тим вищий дохід вони можуть принести (найцікавіші пропозиції можуть принести солідний прибуток, але при зміні ситуації в гірший бік інвестор може втратити все);
  • інвестувати краще у сферу, в якій інвестор вже має певні знання чи досвід (без особливих знань того чи іншого інструменту важче розібратися у нюансах);
  • вкладати кошти краще кількома способами або у декілька сфер. Це дозволить нівелювати ризики.

Також не слід забувати, що не можна використовувати кредитні кошти та останні заощадження (фінанси, необхідні для оплати навчання, лікування та інших обов’язкових витрат, чіпати не можна).

Що таке інвестиції та куди вигідно вкладати кошти у 2022 році?

Топ 5 способів вкладення коштів у 2022 році

Сьогодні відомо чимало способів інвестування власних коштів, проте, найпопулярнішими з них залишаються наступні:

  1. Нерухомість. Позитивними сторонами таких вкладень є те, що нерухомість завжди має попит та приносить довготривалий дохід. Також дані вкладення є досить доступними, мають високу ліквідність та великий вибір варіантів (оренда, суборенда, комерційні приміщення). Щодо недоліків даного інструменту, то серед них можна виділити наступні: залежність від економіки країни та регіону, ціна на нерухомість досить висока, мало підходить для маленьких міст, містить додаткові витрати.
  2. Банк. Банківські вклади – це вкладення грошей під відсотки. Найвигідніше вибирати програми без часткового зняття чи поповнення, оскільки від цього залежить відсоток. Вклади відрізняються періодичністю виплат та видами капіталізації. Недоліком даного інструменту є те, що він має низьку дохідність.
  3. Валюта. Найбільш ліквідні – євро, долар та біткоіни. Але курс валюти досить мінливий, тому ринок валют не є найнадійнішим варіантом.
  4. Золото та інші дорогоцінні метали. Такий вид інвестицій підійде тим, хто шукає способи вкладення грошей без ризику та на довготривалий термін. Недоліком є те, що дорогоцінні метали мають низьку дохідність.
  5. Акції. Отримати дохід інвестор може двома способами: через виплати дивідендів та через подальші продажі. Даний інструмент має високий ступінь ризику та потребує від вкладників певних знань про фондові ринки. 

Крім цього, залишаються в тренді також інвестиції у власний бізнес, у різноманітні сучасні стартапи, твори мистецтва, антикваріат, тощо.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі