Ремонт бойлера своїми руками

24 вересня 2022, 14:15
Ремонт бойлера своїми руками

Чи можна виконати ремонт бойлера своїми руками

Щоб виконати ремонт бойлера своїми руками, необхідно знати його конструкцію та принцип дії різних елементів. Це правило дійсне для всієї побутової техніки, тому водонагрівачі – не виняток.

Незважаючи на різноманітність моделей, будова електричних бойлерів подібна. Якщо не працює бойлер, розібравшись в особливостях роботи водонагрівача та ознайомившись із можливими несправностями, деякі з них можна досить легко усунути самостійно. Дізнатися, скільки коштує ремонт бойлера, можна на сайті https://fix-dnepr.dp.ua/uk/remont/remont-bojlerov, після чого вирішити, чи варто виконувати його самостійно.

Більш детально про те, як самостійно відремонтувати бойлер, ми розповімо в нашій сьогоднішній статті.

Ремонт бойлера своїми руками

Для накопичувальних водонагрівачів зазвичай використовується потужність 1,5 чи 2 кВт. Поломки бойлерів дуже схожі, тому і методи їх усунення майже ідентичні. Одна з таких особливостей перед початком ремонту бойлера – необхідність зливу води перед.

Злив води з бойлера проводиться в наступній послідовності:

  1. Водонагрівач відключається від електропостачання.
  2. Припиняється подача холодної води до бак.
  3. Від пристрою від’єднується труба або шланг подачі холодної води.
  4. Від’єднується зворотний клапан, встановлений безпосередньо на подачі.
  5. Від’єднується труба чи шланг для подачі гарячої води.

Видалення накипу з водонагрівача

Якщо бойлер перестав нагрівати воду до виставленої температури, відключається раніше запланованого часу, під час роботи видає гучні звуки – це ознака утворення накипу на нагрівальному елементі. Для того, щоб його видалити, бойлер необхідно відключити від джерела напруги, випустити з нього воду, після чого відкрити нижню кришку і від’єднати всі клеми дротів.

У накопичувальному водонагрівачі фланець з ТЕНом зазвичай прикручений болтами, які необхідно відкрутити. Після знімання нагрівального елемента його необхідно відразу очистити, тому що коли накип висохне, зробити це буде набагато важче – він стане як камінь. Рекомендується також промити внутрішній бак від іржі та бруду.

Після збирання та підключення бойлера потрібно відновити подачу води та відразу ж після наповнення баку, подати напругу. Про те, що ємність заповнилася повністю, сигналізуватиме потік води, який має піти з гарячого крана.

Ремонт бойлера: Заміна нагрівального елементу, що вийшов з ладу

Ремонт бойлера своїми руками

Така несправність виявляється за допомогою тестера. Порядок розбирання водонагрівача описано вище. ТЕН замінюється, після чого можна продовжувати експлуатацію водонагрівача.

Але є ще одна проблема, яка може виникнути з бойлером. Його корпус може почати битися струмом. Це також одна з ознак поломки нагрівального елемента. Для перевірки один щуп тестера притискається до контакту ТЕНу, а другий – до патрубка. В даному випадку на тестері показник «0» свідчить про справність, а більше чи від’ємне значення вказують на поломку.

Усунення протікання бойлера

Якщо потік бак, то варіанта може бути два: або відбулося зношування ущільнювальної прокладки під фланцем, або протікає сама ємність. У другому випадку ремонт не рекомендується, тому що він зазвичай не зможе забезпечити довготривалої експлуатації. А у разі зносу прокладки, її можна замінити, що дасть можливість користуватися бойлером ще тривалий період.

Якщо вам потрібно відремонтувати бойлер у Дніпрі, можете звернутися до компанії Fix-Дніпро (контактний телефон: 098-055-60-28; режим роботи: пн.-нд. 8:00-21:00).

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі