Особливості меблевих болтів

27 грудня 2022, 17:04

Болтове з’єднання – найміцніше з роз’ємних на розтяг та злам (зсув). Не дарма за допомогою болтів здійснюється фундаментне кріплення потужних механізмів, що зазнають вібраційних і ударних навантажень. Виникає спокуса використати болти у виробництві меблів, але які з них можна порадити для цієї справи? Герой нашої статті – болт стандарту din 603, що має саме меблеве призначення.

Конструкційні відмінності болту меблевого din 603

Перше, що кидається в очі, коли ви дивитесь на болти din 603 – це кругла голівка без граней. Закрутити болт можна лише обертами гайки, і здається, це не найзручніший тип болта для збирання та розбирання з’єднань.

Втім, у круглої голівки є такі переваги:

  • Відсутність навіть найменших крайок і кутів, здатних поранити людину, що зачепила їх. Тому таке кріплення забезпечує максимальну безпеку власників меблів під час їх експлуатації;
  • Не псується зовнішній вигляд меблевого гарнітура. Над його деталями після збирання виглядає лише гладка напівсферична голівка, позбавлена підкреслено індустріального шестигранника. Такі болти є у конструкції кожного виду сучасних меблів: і ліжка, і дивана, і крісла, причому вони не дратують погляд;
  • Завдяки тому, що розібрати з’єднання можливо лише зі сторони гайки, а голівку не можна зафіксувати жодним інструментом, болти меблеві din 603 становлять інтерес під час монтажу вандалозахищених конструкцій.

Голівка болтів din 603 має велику площу, завдяки чому не завдає зайвого тиску на деревину, міцність якої менше, ніж метала. Затягнутий болт не врізається в меблеву поверхню, не ушкоджує лакування, не робить тріщин та розламів. Даний параметр має першорядну важливість при роботі з ламінатом та конструкціями з ДСП, фанери, натурального дерева.

Ще однією особливістю болтів меблевих din 603 є квадратний підголівник, що запобігає прокрученню виробу в отворі під час з’єднання-роз’єднання кріплення. Підголівник втискається в отвір і фіксується достатньо сильно для того, щоб навернути на болт гайку. Сильно притискати гайку не рекомендується, щоб не розхитати отвір – міцність з’єднанню краще надавати за допомогою фіксаторів (гроверів, пружинних шайб тощо). Замість квадратного підголівника на меблевих болтах з тією ж метою використовується елемент «вус». 

Всі меблеві болти мають стрижень з частковим різьбленням – і це не диво, адже вони з’єднують товсті деталі меблів, тож повне різьблення було б зайвим.

Де придбати болт меблевий din 603?

Цей металевий виріб у вичерпному асортименті можна замовити за посиланням https://dinmark.com.ua/standarts/din-603. Є у меблевих болтів ще одна характерна риса – низька ціна. Це поширений вид кріплення, який не важко виготовити, тож і для побутових, і для виробничих потреб його можна придбати у великих обсягах, не вдаючись до серйозних витрат.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі