Як відрегулювати дверний дотягувач?

22 березня 2023, 12:06
Пресреліз

Як відрегулювати дверний дотягувач?

Комфорт користування дверима для відвідувачів напряму залежить від встановленої дверної фурнітури. Окрім зручних ручок, яких безпосередньо торкається рука людини, важливо, щоб всі інші елементи вдало доповнювали їх. Особливо це актуально в громадських приміщеннях, де кожного дня проходять сотні чи навіть тисячі людей. В таких випадках майже в обов’язковому порядку потрібно купити дотягувач на вхідні двері. Зараз це невід’ємна частина безпеки будь-якого приміщення. Він запобігає несанкціонованому доступу до приміщення, а також допомагає уникнути проникнення в приміщення небажаних звуків та пилу.

Як відрегулювати дверний дотягувач?

Різновиди дотягувачів дверей

Незалежно від виду та типу будь-який дверний дотягувач дверей працює за принципом пружинного механізму. В основі його конструкції міститься капсула з пружиною, яка заповнена маслом. При відкриванні дверей накопичується енергія, яка витрачається надалі на рух для зачинення дверної стулки. Яким би не був пристрій дотягування, особливо важливим є мастило. Воно повинно бути термоконстантне. Це забезпечить роботу при змінах температури при різних порах року.

За типом монтажу розрізняють наступні різновиди дверних дотягувачів:

  • Накладні.
  • Врізні:
    • Підлогові.
    • Вбудовані.

Найпопулярніший вид пристроїв дотягування є моделі накладного монтажу. Вони встановлюються однією частиною на дверній стулці, іншою – на коробці. Яку частину куди розміщувати залежить від умов конкретного приміщення. Через таку універсальність вони підходять абсолютно до будь-яких типів розпашних полотен – від металопластикових до дерев’яних. 

Врізні дотягувачі, на відміну, від накладних, виконують свою функцію більш непомітно. Зокрема в підлогових моделях основна частина врізається у підлогу. Таким чином, візуально відвідувач навіть не бачить механізму, що дотягує двері. Проте монтаж такого типу складний, його потрібно виконувати на стадії ремонту чи встановлення самих дверей.

Вбудовані дотягувачі, як правило, монтуються в саму дверну стулку та коробку. В зачиненому вигляді їх взагалі не видно, тому їх ще називають прихованими. Здебільшого вони призначені для зачинення легких міжкімнатних дверей і не застосовуються на вхідних полотнах.

Як зробити так, щоб двері не плескали під час закриття

Будь-який сучасний дотягувач містить спеціальні клапани для точного регулювання положення дверей. Для цього їх потрібно закручувати або відкручувати у правильному напрямку. Вони дозволяють підібрати оптимальні налаштування для дотягування полотна. Регулювання допомагає запобігти проблемам з дверима, насамперед неправильному закриванню або застряганню дверей. 

В залежності від моделі існують такі основні можливості регулювання дотягувачів:

  • Загальна швидкість закривання.
  • Швидкість проміжного ходу дверей.
  • Швидкість захлопування.

Правильне налаштування швидкості захлопування дозволить зробити даний процес максимально “м’яким” та не дозволить дверній стулці вдарятися об коробку. Це дасть змогу всім елементам дверної фурнітури працювати правильно та якомога довше. Швидкість захлопування повинна бути повільнішою відносно основної. Різні виробники закладають різні кути, при яких починається саме захлопування. Цей параметр повинен бути вказаних у технічних характеристиках. У разі придбання дотягувача в інтернет-магазині “Світ замків” у Вас буде можливість за потреби дізнатися всю необхідну інформацію у менеджерів компанії через чат на сайті або за телефонами 050 074 13 30, 067 624 64 00 чи електронною поштою info@svitzamkiv.ua

Як відрегулювати, щоб двері легко відчинялися

Звісно, що дотягувач повинен не тільки правильно зачиняти за відвідувачами дверну стулку, а й не дозволяти самовільно їй відчинятися від вітру чи протягу. При цьому важливо, щоб людина не відчувала важкість при відкриванні дверей. Якщо двері з дотягувачем важко відчиняються, то необхідно провести діагностику та вжити заходів для усунення цього недоліку. Для цього необхідно перевірити правильність встановлення корпусу та тяги.

Для полегшення відкривання дверей найкраще змістити дотягувач по горизонтальній осі ближче до завісів дверей. Це зменшить зусилля, яке потрібно прикладати для того, щоб відчинити двері.

Важливо, щоб дотягувач був правильно підібраний для конкретної ваги та ширини дверей. Для того, щоб правильно це зробити, радимо звертатися до спеціалістів компанії Svitzamkiv, які допоможуть максимально швидко обрати пристрій дотягування у конкретній ситуації.

КуМар
Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі новини

Всі новини

Коментарі