Стали відомі подробиці найбільшої танкової битви у війні, коли під Вугледаром знищили 130 одиниць російської бронетехніки

01 березня 2023, 17:55

Стали відомі подробиці найбільшої танкової битви у війні, коли під Вугледаром знищили 130 одиниць російської бронетехніки

Тритижневий бій на рівнині неподалік шахтарського містечка Вугледар призвів до того, що, за словами українських офіційних осіб, стало найбільшою танковою битвою за всю війну і завдало серйозного удару по Росії. Про це повідомляє американське видання The New York Times.

Засідки були фірмовою тактикою України проти російських бронетанкових колон з перших днів війни. Працюючи з бункера у Вугледарі, лейтенант Баяк по відео з безпілотника помітив першу колону, що наближається, з приблизно 15 танків і бронетранспортерів.

Протитанкові групи, що сховалися в чагарниках уздовж полів і озброєні американськими ракетами Javelin з інфрачервоним наведенням та українськими ракетами “Сугна-П” з лазерним наведенням, активізували своє озброєння. Далі були готові артилерійські батареї. Грунтова дорога була очищена від мін, а всі поля навколо були засіяні ними, щоб спонукати росіян просуватися вперед і не дати танкам розвернутися, коли пастка захлопнеться.

Колона танків стає найбільш уразливою, за словами лейтенанта Баяка, після того, як починається стрілянина і водії панікують і намагаються розвернутися — виїжджаючи на заміноване узбіччя дороги. Потім підірвані машини діють як перешкода, уповільнюючи чи зупиняючи колону. У цей момент українська артилерія відкриває вогонь, підриваючи нову бронетехніку та вбиваючи солдатів, які вилазять із виведених з ладу машин. Починається хаос та вибухи, сказав лейтенант.

У бою, що затягнувся, обидві сторони кинули в бій танки, які гуркотіли по грунтових дорогах і маневрували навколо лісових масивів, при цьому росіяни просувалися вперед колонами, а українці маневрували в обороні, стріляючи здалеку або з укриттів, коли російські колони заходили на їх терени.

Протягом приблизно трьох тижнів танкового бою неодноразові атаки російської бронетехніки захлиналися. В одному випадку українське командування викликало удар керованими ракетами HIMARS; вони зазвичай використовуються по стаціонарних цілях, таких як склади боєприпасів або казарми, але також виявилися ефективними проти стаціонарної танкової колони.

Коли все закінчилося, Росія не тільки не змогла захопити Вугледар, але й зробила ту ж помилку, що коштувала Москві сотень танків на початку війни: наступаючи колонами в засідки.

Підірвані на мінах, підбиті артилерійськими снарядами або знищені протитанковими ракетами, обвуглені корпуси російської бронетехніки тепер розкидані сільськогосподарськими полями поблизу Вугледару. Українські військові заявили, що Росія втратила в бою щонайменше 130 танків та бронетранспортерів. Цю цифру не вдалося перевірити незалежно, оскільки Україна не розкриває, скільки озброєнь вона втрачає.

КуМар
Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі новини

Всі новини

Коментарі