Чому військовим так важлива Новомихайлівка та що загрожує Кураховому і Вугледару

17 січня 2024, 18:00

Чому військовим так важлива Новомихайлівка та що загрожує Кураховому і Вугледару

Українські військові, що тримають оборону, пояснюють, чому російські війська сточують свої підрозділи об Новомихайлівку, а ЗСУ утримують її – при цьому обидві сторони зазнають тут чутливих втрат.

“Стратегічна мета російських військових тут – розгром ЗСУ в районі Вугледара виходом у фланг угруповання. Об Вугледар увесь минулий рік “сточувалися” морпіхи вс рф за всіма заповітами найгіршої сторони совкового військового мистецтва – атаками в лоб. Зазнавши великих втрат, командування вс рф згадало вже кращу сторону совкового військового мистецтва і почало реалізовувати “план Б” – вихід у фланг вугледарського угруповання.

Для цього зараз використовується потенціал частин 8 (Мар’їнський напрямок) і 29 загальновійськової (на схід від Новомихайлівки) армій, 68 армійського корпусу (на південь від Новомихайлівки). Наступ ведеться за двома основними напрямками – мар’їнським і новомихайлівським.

Мар’їнський напрямок – це глибоке охоплення і вихід до великого транспортного вузула в Кураховому. Новомихайлівка – це короткий шлях виходу у фланг вугледарського угруповання з одночасним захопленням рокадної дороги Побєда-Костянтинівка-Вугледар.

У Мар’їнці противнику вдалося домогтися тактичного успіху. Далі на цьому напрямку стоїть вибір: або наступати в напрямку Курахового, не озираючись на ситуацію в Новомихайлівці, і отримати удар у фланги, або чекати “успіху” в Новомихайлівці і вже спільно просуватися в рамках спільного задуму. Зараз ситуація тут на паузі.

А без взяття Новомихайлівки нездійсненна мета самої операції з виходу у фланг вугледарського угруповання. У цьому разі доведеться сподіватися на успіх на Мар’їнському напрямку, але це більш глибоке охоплення і відповідно зовсім інші “витрати”.” – пояснили українські військовослужбовці.

Про те, що станеться у разі успіху оборонної операції ЗСУ в районі Новомихайлівки, а також, якщо російським військам вдасться прорвати оборону – ми розповімо у наших наступних публікаціях.

КуМар
Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі новини

Всі новини

Коментарі