Найкращий вік для вагітності

Чому важливо обрати найкращий вік для народження дитини

Кожна жінка, яка планує мати дітей, задається цілком логічним питанням – коли краще народжувати первістка? Звичайно, відповідь на це питання може залежати від багатьох факторів, серед яких психологічна готовність до материнства, стабільність відносин з партнером, кар'єрні і життєві цілі жінки.

Але в нашій сьогоднішній статті ми розглянемо інший важливий фактор – стан організму і особливості протікання вагітності в різному віці.

Найкращий вік для вагітності

Вагітність до 18 років

Існує думка, що з фізіологічної точки зору, чим раніше народжує жінка, тим краще, однак це не зовсім так. Занадто рання вагітність загрожує серйозними ускладненнями, виснаженням організму і травматичними пологами. Все тому, що юний організм ще не повністю сформувався сам, і не готовий до такого навантаження. Отже, дуже рання вагітність не піде на користь ні матері, ні плоду.

Вагітність у віці 18-25 років

Цей вік вважається ідеальним для першої вагітності і пологів, оскільки у жінки молодий і сильний організм, великий резерв яйцеклітин і поки ще малий «багаж» хронічних захворювань.

Звичайно, тут теж все строго індивідуально. Часом організм більш зрілої жінки може бути здоровіше і сильніше, ніж у дівчини у віці 18-25 років. Багато що тут залежить від генетики, індивідуальних особливостей і способу життя. Однак, якщо дивитися на статистику, у віці до 25 років мінімальний ризик генетичних патологій у плода, а також супутніх ускладнень при вагітності у матері.

Вагітність у віці 25-35 років

Пройшли ті часи, коли жінок, які народжують після 25 років, називали «старородящими». Зараз все частіше жінки народжують першу дитину на рубежі 30 років і старше. І, якщо організм сповнений сил, майбутня мама відчуває себе добре і вела правильний спосіб життя, шанси народити здорового малюка в цьому проміжку років не набагато нижче, ніж до 25.

Фертильність до 35 років ще досить висока, але планувати вагітність краще більш серйозно, перевіривши своє здоров'я і при необхідності, підготувавши організм до майбутньої вагітності. Також варто заздалегідь поцікавитися на сайті Гід Онлайн, як чоловік може допомогти жінці після пологів, щоб породіллі було не так важко.

Вагітність у віці 35-40 років

Після 35 років фертильність падає, і завагітніти самостійно може бути складніше. До того ж, на перебіг вагітності вже впливає попередній спосіб життя жінки, ускладнювати його можуть і хронічні захворювання. В цілому після 35 років вагітність може піднести сюрпризи, у вигляді таких ускладнень, як гіпертензія та цукровий діабет. До того ж, ризик народження дитини з генетичними патологіями зростає.

Великий вплив на те, як буде проходити вагітність, має стан здоров'я і спосіб життя жінки в цьому віці – хронічні захворювання, стреси, шкідливі звички, заняття спортом, зайва вага і т.ін.

Вагітність у 40+

Вагітність після 40 років – складно, але можливо. Складність в тому, що резерви організму до цього віку вже вичерпуються, біографія репродуктивних органів вже теж має велику історію, і чим більше в ній було проблем, наприклад, запальних захворювань, перерваних вагітностей і т.ін., тим складніше може бути завагітніти.

До того ж, в тканинах репродуктивних органів до цього віку вже відбуваються зміни, а м'язи втрачають еластичність, через що пологи можуть бути більш складними і травматичними. Зазвичай, після 40 зростає відсоток кесаревих розтинів, адже народити природним чином може бути складніше.

Висновок

До планування вагітності варто підходити серйозно в будь-якому віці, і вік сам по собі – далеко не вирок. Завдяки сучасній медицині можлива рання діагностика патологій плоду і якісна підготовка до вагітності навіть в пізньому віці.

Категория: Здоровье и красота | Просмотров: 308 | Дата: 22.09.2021 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О проекте      Контакты      Реклама на сайте