Види опор освітлення

опори освітленняЩо таке опори освітлення

Перші опори освітлення з'явилися на початку 19 століття. Їх виготовляли з металу, який швидко іржавів і ставав непридатним для подальшого використання. Бажання подовжити термін експлуатації ліхтарних стовпів і збільшити попит на них, змусило виробників активно розвиватися в цій сфері.

Сьогодні існує величезна кількість опор освітлення, різних за розмірами, зовнішнім виглядом і матеріалом. Пропонуємо розглянути найбільш популярні види опор освітлення.

Основні види опор освітлення

Опори освітлення, представлені на сайті http://metalogalva.ua/, класифікують за кількома параметрами: матеріал виготовлення, спосіб установки, тип, призначення та конструктивні особливості.

За матеріалом виготовлення опори освітлення бувають:

  • залізобетонні;
  • металеві;
  • дерев'яні;
  • композитні.

Залізобетонні опори складаються з бетону та арматури. Арматура працює на розтягнення, бетон – на стиснення. Таким чином, досягається необхідна міцність конструкції. Опори цього типу за якістю перевершують тільки дерев'яні стовпи. Іншим типам опор вони програють за різними параметрами: маса, довговічність, складність монтажу і так далі.

Металеві опори виготовляють з високоміцного сталевого листа. Вони за багатьма параметрами перевершують залізобетонні конструкції: вони легші, простіше монтуються, мають термін служби не менше 50 років при грамотній обробці металу, виглядають естетичніше. Кабель живлення від підстанції можна сховати всередину стовпа. Опори освітлення сталеві на верхівці мають спеціальний отвір, в який вставляється кронштейн зі світильником.

Дерев'яні опори сьогодні використовують досить рідко. Їх переваги в екологічній безпеці (старі опори можна вивезти і спалити, очистивши довкілля) і низькою вартістю, а недоліки полягають в маленькому терміні служби за рахунок властивостей дерева (гниття, горючість, поїдання гризунами та комахами). При належній обробці вогнетривкими і антисептичними засобами термін служби дерева вдається продовжити. Щоб заощадити бюджет, дерев'яні опори іноді використовують в якості проміжних – комбінують з металевими або композитними.

Композитні опори освітлення на сьогоднішній день вважаються найбільш «просунутими» в технологічному плані. Їх виготовляють із спеціального матеріалу, який отримують шляхом змішування різних компонентів. Робиться це для того, щоб отримати опору з новими або удосконаленими якостями. Так, композитний стовп освітлення при висоті 9 метрів важить всього 40 кілограмів, має повну електроізоляцію, не схильний до гниття, просто транспортується і монтується. Головний недолік – висока вартість композитних опор освітлення.

За призначенням опори освітлення бувають:

  1. Вуличні (в тому числі і магістральні). Опори встановлюються в містах, передмістях і між містами. Мають від одного до трьох кронштейнів. Магістральні опори, представлені на сайті http://metalogalva.ua/services/magistralnye-opory-osveshheniya/, мають щей посилений каркас.
  2. Декоративні (торшерні). Опори освітлення декоративні встановлюють біля культурних об'єктів, в парках, алеях і тому подібне. Вони можуть бути з одним, з двома, трьома і більше світильниками, розташованих в будь-якому порядку в залежності від задуму дизайнерів.
  3. Спеціальні (щогли освітлювальні). Опори призначені для освітлення площ, стадіонів, вокзалів, будівельних майданчиків. У висоту бувають до 45 метрів.
Категория: Стройматериалы | Просмотров: 38 | Дата: 29.07.2019 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О проекте      Контакты      Реклама на сайте