Як вибрати щебінь

Як купити щебіньЧому важливо вміти купити щебінь правильно

Для певних будівельних робіт часом потрібні найрізноманітніші будівельні матеріали. Наприклад, якщо вам необхідно зробити фундамент з бетону або викласти дорогу на присадибній ділянці, то в такому випадку першочерговим завданням буде придбання щебеню. Він буде головним і самим необхідним матеріалом для досягнення наших цілей.

Але бігти стрімголов для придбання першого-ліпшого щебеню не варто, тому що існує безліч різновидів даного матеріалу, кожен з яких має свої переваги й недоліки, а також призначений для певного виду робіт. Саме тому перед купівлею варто звертати увагу не лише на ціну щебеню, але й необхідно обов’язково мати хоча б загальне уявлення про його основні характеристики.

Корисні поради, як вибрати щебінь

Міцність

Закладаючи фундамент, варто пам'ятати, що він має витримувати серйозні навантаження. У таких випадках визначальним фактором при виборі щебеню буде його міцність. Міцність щебеню дасть зрозуміти, наскільки високі навантаження він зможе витримати. Оптимальним вибором для фундаменту буде гранітний або базальтовий щебінь, так як вони мають найбільш високі показники міцності.

Лещадність

Даний параметр відповідає за форму зерен, а точніше визначає допустиму кількість елементів гірських порід витягнутої і плоскої форм. До таких елементів відносяться зерна, ширина яких в кілька разів перевищує їх довжину. Чим більше таких елементів в щебені, тим більше в ньому пустот.

Стійкість до низьких температур

Цим параметром визначається кількість процедур чередування замерзання і розмороження, які зможе витримати щебінь до повного руйнування. Для деяких регіонів, де спостерігаються високі перепади температур, даний показник є одним з найбільш важливих. І на цей раз щебінь з граніту володіє найкращими показниками стійкості до низьких температур.

У сучасному будівництві зазвичай використовуються матеріали з показником морозостійкості – 300, а це означає, що протягом 300 циклів замерзання-відтаювання щебінь не втратить своїх початкових якостей.

Радіоактивність

Для багатьох цей показник буде найбільш важливим, тому що його назва викликає у більшості пересічних людей дуже страшні асоціації. При виборі щебеню варто перевірити всі необхідні сертифікати, які свідчать про його екологічну чистоту.

Адгезія

Даний параметр визначає здатність елементів щебеню скріплюватися з певними речовинами. Це не найголовніший, але, тим не менш, досить важливий параметр, який необхідно враховувати при виборі щебеню.

Категория: Стройматериалы | Просмотров: 99 | Дата: 18.03.2021 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О проекте      Контакты      Реклама на сайте