Процедура отримання статусу біженця в Україні

Гід з державних послуг є онлайн-порталом, на якому можна знайти інформацію щодо 1000 послуг, що надаються в Україні. Не витрачаючи зайвого часу на дзвінки та походи до різних інстанцій, кожен користувач сервісу має можливість дізнатись про необхідні документи, строк, вартість та місце отримання конкретної послуги. У разі виникнення суперечок на Гід можна посилатися як на офіційне джерело інформації.

Як отримати статус біженця

Для оформлення документів на отримання статусу біженця або для обміну посвідчення у разі його втрати треба надати заяву до міграційної служби України. Зробити це можна особисто або скористуватися послугами свого офіційного представника.

Даний документ прирівнюється до статусу паспорта та підтверджує визнання людини біженцем в Україні. Після його отримання вона отримує усі права та повинна виконувати усі обов’язки, що передбачені відповідним законодавством. Якщо посвідчення було загублено або викрадено, треба негайно звернутися до територіальних державних органів з метою отримання дублікату.

Необхідні документи

Фізична особа або її представник повинні надати наступний перелік документів:

  • заява у формі анкети встановленого зразка;
  • 2 фотокартки 35х45 мм;
  • 2 фотокартки 35х45 мм членів сім’ї біженця, вік яких складає менше ніж 16 років.

У разі втрати потрібне письмове обґрунтування причин обміну документу.

Умови надання

Першим кроком у процедурі отримання посвідчення є прийняття представниками ДМС України рішення щодо визнання громадянина іншої країни або особи без громадянства біженцем. Після цього заявник повинен особисто надати визначений перелік документів до територіальних міграційних органів.

У разі необхідності оформлення статусу дитині, яка втратила сім'ю або була з нею розлучена, пакет документів повинен надати її представник.

При позитивному результаті справи отримати посвідчення біженець може особисто або за допомогою офіційного представника. Тривалість процедури розглядання дорівнює 15 діб. Якщо посвідчення надається вперше, послуга є безкоштовною. У разі заміни документа вартість складає 168 грн.

Відмова у наданні послуги

ДМС України може відмовити у наданні статусу біженця, якщо особа не надала усіх відповідних документів або вказала некоректні дані.

У разі виникнення суперечок людина може подати особисту скаргу до окружного адміністративного суду.

Категория: Общество, политика | Просмотров: 1774 | Дата: 20.04.2022 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О проекте      Контакты      Реклама на сайте