Види вентиляції

Види вентиляційних системВентиляційні системи – обов’язкова складова комфортного мікроклімату

В даний час на ринку представлена велика кількість вентиляцій, які за способом переміщення повітря діляться на природні і штучні. За призначенням – на припливні і витяжні. За зоною обслуговування – на місцеві і загальнообмінні. А по конструкції вентиляції можна розділити на складальні і моноблочні.

Саме тому ми пропонуємо розглянути найбільш поширені види вентиляції, більшість з яких пропонує компанія climatbud.

Природна і штучна система вентиляції

Природна вентиляція

В основному застосування природних вентиляцій здійснюється при будівництві типового житла. Вентилювання приміщення при цьому відбувається завдяки проникненню повітря крізь дверні та віконні нещільності, а вихід – крізь вентиляційні канали, витяжні решітки. Надійність даної системи полягає в відсутності автоматики і рухомих частин. Крім того, вона відрізняється своєю довговічністю і дешевизною.

Однак є і зворотна сторона медалі – залежність від погодних умов (напрямок і швидкість вітру, температура повітря). Також мінус цієї системи в неможливості її регулювання і можливий вихід з ладу при певних умовах навколишнього середовища.

Штучна вентиляція

Там же, де бракує природної вентиляції, застосовується штучна. Суть механічної системи – в використанні вентилятора, нагрівача і інших елементів, що дозволяють очистити і нагріти повітря. Відмінною рисою даної системи є повна незалежність від погодних умов і можливість підтримки комфортного мікроклімату для проживання в будь-який час року.

Припливна і витяжна система вентиляції

Припливна вентиляція

Завдання, поставлене перед системою припливної вентиляції – поступове заміщення повітряної маси вентильованого приміщення свіжим повітрям без пилу і інших включень з аналогічними параметрами вологості та температури. Робота даної системи полягає в контрольованій подачі очищеного і підготовленого повітря з вулиці в будинок за допомогою припливної установки, і виході його через існуючі канали природної вентиляції або за рахунок нещільності в захисних конструкціях приміщення.

Дана система прекрасно підійде для котеджів і багатоквартирних будинків, в покрівлі яких існують витяжні отвори.

Витяжна вентиляція

Як правило, для очищення повітряної маси виробничих приміщень промислових підприємств застосовується витяжна система вентиляції. Витяжна система також дозволяє збільшити повітрообмін при організованій природній вентиляції в приміщеннях.

Витяжна система – найбільш простий варіант вентилювання. Видалення необхідного обсягу повітря з певної зони приміщення забезпечує вентиляцію обраної зони і приміщення в цілому. При значній продуктивності витяжної системи для підвищення її ефективності та щоб уникнути неконтрольованого переміщення повітряних мас усередині будівлі між суміжними приміщеннями, створення зон зниженого тиску і протягів на додаток до витяжної системи необхідно передбачити узгоджену роботу припливної установки.

Припливно-витяжна вентиляція

З огляду на вищевикладене, найбільш оптимальним і ефективним варіантом можна вважати припливно-витяжну вентиляцію. Її можливості розширені за рахунок подачі і видалення рівної кількості повітря, що дозволяє здійснювати контроль за його температурою, об'ємом і якістю.

Суть цього виду вентиляції полягає в подачі обсягу повітря припливної установкою з одночасним видаленням рівнозначного обсягу витяжною системою вентиляції. При цьому, щоб виключити різницю тиску повітря всередині приміщення і поза приміщенням, необхідно налаштувати однакову продуктивність систем. Базою для виробництва даних вентиляційних систем можуть служити як вентиляційні установки, так і окремі елементи систем вентилювання.

Категория: Климат | Просмотров: 30 | Дата: 31.08.2019 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О проекте      Контакты      Реклама на сайте