Вітрогенератори: особливості та переваги

турбінні вітрогенераториТурбінні вітрогенератори – ефективність та екологічність

Отримання електричної енергії за допомогою вітру стає одним з модних трендів останнього часу. Побутовий вітряний генератор, який відноситься до технічних засобів альтернативної електроенергетики, придбав свою популярність цілком заслужено, так як його використання забезпечує власнику значну кількість переваг.

Максимального ККД вітротурбінний генератор досягає поблизу природних водойм через майже цілорічний рух повітря і високу чутливість до вітру. Також його встановлюють в містах та селищах. Конструкція установки дозволяє користуватися генератором для автономного або комбінованого освітлення приватних будинків і дач. Мабуть, саме тому, як повідомляє сайт http://www.spetm.com.ua/index.php/news/elektrotyazhmash-budet-proizvodit-generatory-dlya-vetrovykh-turbin, харківський «Електроважмаш» також вирішив виготовляти генератори для вітрових турбін.

Корисний вітрогенератор і в населених пунктах, розташованих далеко від міст, райцентрів, де часто трапляються перебої з електрикою. Вітротурбінну установку можна використовувати поблизу аеродромів, військових полігонів, адже, залишаючись невидимою для радарів, вона не несе небезпеки для пілотів і систем національної безпеки.

Переваги турбінних вітрогенераторів

Сучасні вітрогенератори володіють наступними перевагами:

  • Відсутність відходів. При генерації вітрогенератором електрики не використовується ніяка сировина, а це означає, що цей спосіб є безвідходним. Більш того, генерація електрики вітряками дозволяє замінити традиційні способи видобутку електроенергії і тим самим сприяє скороченню викиду вуглекислого газу в атмосферу. За оцінками вчених за такої тенденції розвитку електроенергетики до 2060 року кількість щорічних викидів вуглекислого газу скоротиться на два мільйони тон і це тільки завдяки вітрогенераторам.
  • Економія корисних копалин. Як було вказано вище – вітрогенератори не споживають ніякоъ сировини, а це також дозволяє заощадити паливо. Наприклад, якщо взяти вітрогенератор потужністю один мегават і експлуатувати його цілий рік, то можна заощадити півтори тисячі тон вугілля або чотири з половинною тисячі барелів нафти.
  • Низька собівартість згенерованої енергії. Якщо виконувати експлуатацію вітряка в вітряних регіонах нашої планети, то можна значно знизити витрату коштів, які йдуть на погашення щомісячних рахунків за електрику.
  • Компактність. Компактний пристрій вітряного генератора дозволяє розміщувати його в самих різних місцях (особливо це актуально на фермах). Також, за розрахунками, 1% площі, яку займає вітряк, дає можливість електрифікувати інші 99% площі території.
  • Автономність. Невід'ємною перевагою даного способу електрифікації є автономність. Якщо вам потрібно живити електрикою регіон або ділянку, віддалений від цивілізації, то вітряк – саме те, що допоможе вирішити цю проблему. Часом цей спосіб куди дешевше і доцільніше, ніж прокладання ЛЕП.
  • Простота пристрою і принципу роботи. Пристрій вітрогенератора вкрай простий і часто через відсутність технологічної складності виробництва дозволяє умільцям з простого народу робити вітряки навіть власноручно за допомогою підручних засобів.
Категория: Электрика и свет | Просмотров: 1938 | Дата: 31.07.2019 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О проекте      Контакты      Реклама на сайте