Особливості сонячної електростанції та оформлення "зеленого тарифу" в Україні

Можливість отримувати електроенергію майже безкоштовно, не наносячи шкоди оточуючому середовищу давно займає людство. Повсякчасно зустрічаються заклики використовувати екологічну енергію, вчені працюють над новітніми розробками у цій галузі.

Україна, також, стимулює своє населення, заохочуючи створювати сонячні електростанції. Нещодавно, згідно закону про електроенергетику, на територій країни введено «зелений тариф», тобто держава закуповує електричну енергію у пересічних споживачів. До прийняття цього законопроекту переваги електростанцій були не такі суттєві, тепер одним за головних аргументів «за» став пасивний дохід від сонячної енергії. Допомогти з проектуванням сонятної електростанції і з оформленням документів на "зелений тариф" зможе компанія SunSay Energy.

Будова сонячної електростанції

Складові частини сонячної електростанції

Головною складовою станції є сонячні батареї. Це пластини вкриті фотоелементами, які перетворюють сонячне випромінення в електричну енергію. Завдяки напівпровідниковим властивостям елементів створюється стабільний постійній струм. Від інтенсивності сонячного випромінення і розмірів батареї залежить значення генеруємого струму. Існує декілька варіантів сполучення елементів в єдину систему. При послідовному з’єднанні збільшується вихідна напруга, при паралельному - вихідний струм. Для збільшення обох цих показників комбінують типи з’єднання, крім цього послідовно-паралельне сполучення підвищує надійність роботи сонячної електростанції.

Ще важливими складовими системи є акумулятор з пристроєм контролю заряду і інвертор перетворення постійного струму в змінний. Сонячні станції для дому має на дуже складну будову, що дозволяє створювати, як складні розгалужені системи, так прості рішення для невеликих домогосподарств. ККД сонячних електростанцій від 15 до 17,5%, ця розбіжність зумовлена різною ефективність матеріалів панелей.

Неспростовні переваги споживання сонячної енергії

Сонячні батареї мають багато позитивних аспектів використання, серед них:

  • відновлюваність джерела енергії;
  • екологічність і відсутність шкоди для природного середовища;
  • легкий доступ до енергії;
  • проста та економічна експлуатація обладнання;
  • відсутність оплати за здобуту електроенергію;
  • станція в процесі генерації не створює шуму;
  • висока зносостійкість і довгий строк служби системі електростанції;
  • можливість отримувати дохід від продажу надлишків енергії державі.

Деякі переваги не має необхідності пояснювати, але останні пункти потребують коментарів.

Ефективні інвестиції у майбутнє

Сонячні панелі коштують не дешево, з цим твердженням важко не погодитись. Висока ціна могла б стати недоліком подібних електростанцій, якщо би не довгий строк експлуатації обладнання.

За розрахунком європейської спільноти Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS-CMSAF) строк повернення інвестиції для сонячної електростанції з 40-ка фотоелектричних модулів потужністю 250 Вт складає 5 років 11 місяців. Надалі станція буде приносити власникові до 48 000 грн на рік (за курсом гривні на поточний рік). Ця сума включає у себе прибуток від продажу енергії державі за програмою «зеленій тариф» і заощаджені на оплаті власного користування кошти. Ці розрахунки проводились по замовленню Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з ціллю обґрунтування програми «зелений тариф».

Якщо зважити, що сонячні станції для дому має 25-тирічний гарантійний строк роботи, зрозуміло що система буде приносити власникові непоганий пасивний дохід.

Зелену дорогу сонячній енергії завдяки «зеленому тарифу»

Зелений тариф

Данна програма стимулювання екологічного енергокористівання працює на території України с 2015 року, за цей час основні проблеми і спірні питання, пов’язані з неї врегульовані. У законопроекті описані види сонячних електростанції, тарифи на закупівлю енергії приватними домогосподарствами, дуже докладно описані вимоги до встановлення сонячних панелей, а також змальовані етапи реєстрації сонячної станції у програмі «зелений тариф». Цей проект є суттєвою перевагою на шляху розвитку сонячної енергетики в Україні.

Не важливо, які уявні недоліки мають сонячні панелі, головне, що здоровий глузд підказує - майбутнє за відновлюваною енергією, а дослідники і науковці зможуть вдосконалити систему сонячних електростанцій, зробити її ідеальною.

Категория: Электрика и свет | Просмотров: 62 | Дата: 29.10.2019 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О проекте      Контакты      Реклама на сайте