Prozorro.Продажі під час карантину: плани та досягнення

З початком карантину команда Prozorro.Продажі перейшла на роботу віддалено, але продовжує працювати у звичному режимі. Попри побоювання стосовно зниження попиту на лоти, він залишається стабільним. Покупці знаходяться і на великі, і на малі пропозиції так само, як і до карантину. Директор ДП «Прозоро Продажі» Олексій Соболев розповів, що змінилося в системі під час карантину та що планується в майбутньому.

Які оновлення очікуються у системі Prozorro.Продажі?

Команда працює над тим, щоб майданчик отримав сертифікат відповідності КСЗІ (комплексної системи захисту інформації), який офіційно підтвердить захищеність системи від кібератак. Для цього оновлюють існуючу технологію та до кінця року планують перенести її з серверів Amazon на українські сервери, перебудувати та оптимізувати. Після цього маркетплейс почне працювати ще швидше, а в інтерфейсі майданчика з’явиться багато нових зручних функцій.

Які зміни відбулися на ринках, представлених на Prozorro.Продажі?

Все, що працювало в системі до карантину, продовжує стабільно працювати і зараз. Людям зручно користуватися онлайн-сервісом для проведення торгів, тому особливих змін не відбулося. Найбільш популярними активами, як і раніше, залишаються автівки, нерухомість та земельні ділянки.

На цей час майданчик активно працює над розвитком нових проєктів:

  1. Ринок оренди. Очікується, що він запрацює наприкінці травня після прийняття Кабміном відповідної постанови про оренду.
  2. Ринок лісу. Його продовжують розвивати попри те, що наразі він трохи призупинився: Державне агентство лісових ресурсів України, яке виставляє ліс на Prozorro.Продажі, вирішило тимчасово поставити на паузу участь в онлайн-тендерах.
  3. Ринок торгів за процедурами банкрутства. Він впроваджується останні кілька місяців, і зараз команда майданчика готує серію тренінгів для тих, хто бажає зареєструватись в Прозорро та навчитися користуватися новими можливостями. На час карантину він також поставлений на паузу.
  4. Аукціони з розподілу квот підтримки. Наразі їхній старт відкладається, тривають перемовини Міненергетики з інвесторами. Очікується, що це питання буде закрите найближчим часом, і перші аукціони з’являться вже з середини 2020 року.
  5. Аукціони з продажу майна від митниці, за яким не повернулися власники. Зараз вони лише запускаються і працюють у тестовому режимі. Це потрібно для того, щоб зібрати дані для статистики та оцінити, за яку ціну та за який час куплятимуть таке майно.

Які обсяги продажів очікуються у 2020 році

До початку карантину прогнозувалось, що 2020 рік буде в 1,5 рази прибутковішим за минулий, 2019 рік. В першу чергу завдяки запуску нового ринку державної та комунальної оренди, землі та лісу, а також за рахунок співпраці з Укрзалізницею та збільшення кількості лотів об’єктів великої та малої приватизації.

Однак, через сповільнення запуску нових ринків, імовірніше за все річний обсяг продажів буде таким самим, як і тогорічний, і за песимістичним прогнозом складе 9-10 млрд гривень.

Категория: Бизнес и финансы | Просмотров: 200 | Дата: 12.05.2020 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
О проекте      Контакты      Реклама на сайте